Život s autismem.....jak je vidíme my a jak nás vnímají oni!
Bertík a masky
Bertík miluje masky všeho druhu. S chutí a rád se nechává malovat a maškařit od sestřičky Sárky a užívají si to oba. Na karneval ale jít odmítá...ani párek ani limonáda tentokrát nezaberou. Je tam prostě moc veliký rambajz a to Bertíkovi moc vadí. No budiž....tak si to maškaření užíváme v klidu domova a v soukromí. A některé masky jsou vážně síla.
Klaun Sladký zub
Klaun Sladký zub
Klaun Pizizub
Klaun Pizizub
Mumie
Mumie
Bertík jako řecký bůh
Bertík jako řecký bůh
Sárka a máma
Sárka a máma
Bertík a plavání v ZŠ
Bertík je ve čtvrté třídě a součástí výuky je i povinný plavecký kurz. Bertík plavání miluje a tak je to pro něj radost....notabene, když po úspěšné hodině plavání následuje odměna v podobě pizzy v pizzérii u plaveckého bazénu. Na závěr kurzu dostal bronzový pohár za splněný výcvik a měl opravdu velkou radost. A proč bronzový? No protože budeme jezdit plavat ještě další dva roky a on se přece bude každý rok zlepšovat, takže nazávěr dostane ten vytoužený zlatý!!!
pla.jpg
Procházka v korunách stromů
Začátkem července 2012 jsem kdesi zaslechla, že se na Lipně otevírá nová "Procházka v korunách stromů". A tak jsme nelenili a vyjeli se tam podívat. A realita předčila naše očekávání po všech směrech. Doporučuji všem. Vyhlídková věž se tyčí nad špičkami stromů na vysokém kopci. K ní se dostaneto po pomalu se zvedající dřevěné stezce, na které jsou pro děti různé adrenalinové zastávky. I my jsme zažili nával adrenalinu a to již v momentě, kdy jsme se snažili přimět Bertíka k nasednutí na lanovku....a to byl problém....Bertík zdrhal pryč, několikrát se protáhl turniketem a odmítal se vrátit. Personál jsme naštěstí předem seznámili s tím, že pravděpodobně k něčemu podobnému může dojít, a tak to bylo z jejich strany přijímáno v klidu. Bertík na nás křičel, že jsme vrazi a tak podobně, ale nakonec, pod příslibem nového Lega, přece jen svolil a nasedl. Cestu po stezce absolvoval již bez potíží, ale aby toho na něj nebylo málo, přihnala se bouřka. Když už jsme byli nad samotnými špičkami letitých smrků, začalo pršet a bouřit...a tak jsme rychle spěchali dolů, protože Bertík se bouřky opravdu hodně bojí. Na zpáteční cestě si zakoupil přislíbené Lego a byl spokojen :-).
li.jpg
lipo.jpg
lip.jpg

Co si myslíte o integraci postižených dětí do běžných škol?

Spíše ano (3334 | 34%)
Spíše ne (3149 | 33%)
Nevím (3158 | 33%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one