Život s autismem.....jak je vidíme my a jak nás vnímají oni!

Střípky ze školních dní

První pololetí ve druhé třídě máme zdárně za sebou!!!! Bertík čte jako o život, doslova hltá všechny nové informace. Posedlost technikou všeho druhu nadále roste, vše nové podrobí zatěžkávacím zkouškám, vyzkouší všechny možnosti, které mu nová hra, program, či Nintendo dovolí a pak...............odloží to s nezájmem, jelikož už mu to nic nového nenabízí a prahne opět po další novince. Nintendo DS, které dostal na Leopolda, už jej nějak moc nazajímá a nyní touží po Nintendu Wi.....potřebovali bychom občas bohatého strýčka, aby se ty jaho nároky a potřeby daly uspokojit. Ještě že existuje Internet!!!!!!!
Mimo PC se nám na obzoru objevuje další "posedlost" (v dobrém míněno) a to je angličtina. Přemýšlela jsem o tom, že lví podíl na tom bude mít zřejmě Bertíkova PC mánie, která začala někdy kolem jeho tří let. Bylo to to jediné co ho krom Lega bavilo.....a díky PC začal mluvit, zprvu jen echolalicky, ale i to byl pokrok......v té době jsme pořizovali všechny možné hry a CD-Romy.......ale ne vždy na nich byla česká verze, takže to vypadá, že si Bertík angličtinu naposlechl už kdysi a nyní to pro něj není nic nového......kdo ví, jestli s námi zprvu nemluvil něčím, co se blížilo angličtině......
Každopádně nyní je to Bertíkův nejoblíbenější předmět.....má výbornou paměť, slovíčka se mu ukládají do hlávky naprosto sama, takže občas ohromí i žáky z vyšších ročníků svými znalostmi.....a to jsou chvíle, pro které stojí za to žít. S asistentem Štěpánem si káply do noty......oba to umí s počítačem a oba mají rádi angličtinu a oba jsou to "velcí kluci"...... a jelikož má nyní Bertík ve škole k dispozici vlastní pracovní notebook, kam mu Štěpán průběžně stahuje nejrůznější výukové programy, tak je Berťa spokojen a už ani moc neprská, když má jít něco dělat.........nadále nerad píše, tedy psací písmo......velkými tiskacími napíše cokoliv. Matematika je taky v klídku......Prvouka....no....tam je potíž jen v tom, že Bertík díky své zálibě v dokumentech všeho druhu a paměti jako slon téměř vše zná...tudíž ho tyto hodiny moc neberou...nic mu nenabízejí. Pak si raději zvolí angličtinu, nebo výukový program se starým Řeckem a doma nás pak bombarduje otázkami typu......kdo udělal Trojského koně a já se mu snažím vysvětlit, že Trojský kůň je počítačový virus.......Vždy je co zlepšovat a dolaďovat.
Ale jinak jsme pyšní na jeho vysvědčení, kde jsou opět samé jedničky....kdo by taky nebyl!!!!


 
P1170444.JPG
P1170445.JPG
P1170452.JPG
P1170453.JPG
P1170455.JPG
P1170456.JPG
EKO_ZOO-5-281x300.jpg
05.02.2011 12:02:54
bartolomej777

Co si myslíte o integraci postižených dětí do běžných škol?

Spíše ano (3334 | 34%)
Spíše ne (3149 | 33%)
Nevím (3158 | 33%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one