Život s autismem.....jak je vidíme my a jak nás vnímají oni!
Fotek z dovolené je taková hromada, že sem udělám opravdu jen takový nej nej výběr!!!!
P1130609.JPG
P1130612.JPG
P1130619.JPG
Pomalu se chýlil ke konci Bertíkův první školní rok a tak byl čas na školní výlet. A jako na potvoru.......dva dny před výletem se naše dvě ratolesti nepohodly a poprvé se popraly. Ale  docela na tvrdo. Sárka se zabouchla v pokoji a odmítala mě tam pustit a Bertík seděl v koutku pokoje brečel a křičel, že ji zabije. Byla to hodně vyostřená situace a ač jsem měla snahu vše urovnat a uklidnit, nedařilo se mi. Sára měla pocit křivdy a tak, mi řekla pár hodně bolavých slov. Bertík zase nedokázal pochopit, že Sára, která je pro něj tím nejmilovanějším člověkem a vždy mu byla oporou, tak právě ona mu ublížila. s touto náladou jsme tedy večer uléhali a v podstatě i ráno vstávali. Ke všemu si Bertík vzal do hlavy, že právě ten den je výlet a když jsem mu řekla, že ne, že až ten další den, bylo zase o důvod víc se zlobit a tak se taky Bertík čílil o 106. Po tom všem jsem začala být na pochybách, jestli výlet projde v klidu a bez zloby a scén. Škola totiž jela na hrad Roštejn, kde je každoročně přichystán zábavný program s hudbou a různými hrami a vše je ozvučeno...takže rambajz, chaos a spousta lidí. Doma jsme to rozebírali zleva zprava, ale když jsem šla za Bertíkem do pokoje, ležel už v posteli a říkal, že už jde spát, protože je zítra výlet a on pojede autobusem s tetou Janou. Petr se na mě podíval a řekl: "To mu přece nemůžeme udělat, podívej se, jak se na to těší!" A tak jsme se s Jankou domluvili, že budu celý den na telefonu a pokud by se cokoliv dělo, aby zavolala a Petr by pro něj přijel. A jak to dopadlo? Bertík se nezlobil ani trochu.....užíval si to a když si nakonec v Telči koupil v hračkárně Lego Bionicle a Janička našla stolek, na kterém si ho mohl hned postavit, tak věřím tomu, že v tu chvíli nebylo na světě šťastnějšího dítka, než byl právě náš Bertík!!!
front.jpg
Obraz0110.jpg
školní.jpg
Dnes bylo ve škole ředitelské volno a tak jsme si naplánovali návštěvu ZOO. Ráno jsme s Bertíkem jeli na ORL, kde jsme se dozvěděli, že Bertík bude muset na zákrok ohledně vyndání mandlí. Potom jsme si zajeli pro Sárku do školy a frrrrr.....směr Jihlava. Do jihlavské Zoo jezdíme moc rádi. Je to tam velké tak akorát a člověk ji absolvuje aniž by se zničil. Surikaty u vstupu děti opět uchvátily a pak následovalo nadšení za nadšením. Moc se jim líbili dravci, ale jen do té doby, než Sárka zjistila, že je krmí mrtvými kuřátky....nejraději by všechno tvorstvo předělala na vegetariány........ Bertík překřtil plameńáky na plátěňáky, u pelikána bílého byl zaražený, že má barvu spíše do oranžova a na konec nám na rozloučenou dal Hrošík Liberijský skoro pusu. Bylo to moc hezké odpoledne a užili jsme si ho všichni.
P1120706.JPG
P1120707.JPG
P1120710.JPG
Dnes, t.j. 20. dubna 2010 pořádala ZŠ, kam Bertík dochází, akci ke Dni Země. Akce se jmenoval "Čistá Vysočina", nebo tak nějak, a její náplní byl sběr odpadků v okolí školy a pak  pochod a opékání buřtíků. Bertík šel taky.  Nafasoval buřtík a chleba a společně s dětmi vyrazil. A poprvé si opekl buřtík, který i snědl. Dříve si vždy raději vzal kousek salámu, než by jedl to nepříliš přitažlivé ohořelé cosi. Ale dnes, si ho opekl a zbaštil a myslím, že si to opravdu užil :o).
Bertík opéká buřtíky

Bertík opéká buřtíky

Jůůůůů....Bionicle Pyraka.....

Jůůůůů....Bionicle Pyraka.....

Koukej teto Olgo!!!

Koukej teto Olgo!!!

A teď ho poskládáme...

A teď ho poskládáme...

Co si myslíte o integraci postižených dětí do běžných škol?

Spíše ano (3334 | 34%)
Spíše ne (3149 | 33%)
Nevím (3158 | 33%)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one